İftar menüleri 2024: 5. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 5. gününden merhaba. Yavaş yavaş oruca alışmaya başladık. Bu günde sizlere akşam yemeğini iple çekeceğiniz bir 5. gün iftar menüsü hazırladık.

5. gün iftar menüsünde birbirinden lezzetli ve her yaştan kişiyi mutlu edecek tarifler ile karşınızdayız. Hazırsanız o halde kolları sıvayın ve mutfağa geçin, çünkü başlıyoruz!

5. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mantar çorbası,
  • Tavuk şinitzel,
  • Fırın patates,
  • Glütensiz çikolatalı kek

MANTAR ÇORBASIRamazan ayının 5. günü iftar menüsünde büyük küçük demeden herkesin bayılacağı bir çorba olan mantar çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Paketli hazır çorbaların arasında en çok tercih edilenlerden biri olan bu çorbayı, evde kolaylıkla kendiniz de yapabilir ve lezzeti ile sofradaki herkesi mest edebilirsiniz.

Tüm püf noktaları ile: Mantar çorbası tarifi

TAVUK ŞİNİTZELDışı çıtır çıtır içi lokum gibi pişmiş bir tavuk şinitzele kim hayır diyebilir ki? Tabi ki kimse diyemez. İftar menünüze tavuk şinitzelin ağır geleceğini düşünüyorsanız yağda kızartma yerine fırında pişirme yöntemini de deneyebilirsiniz.

En lezzetli: Tavuk şinitzel tarifi

FIRIN PATATESŞüphesiz bir tavuk şinitzel tarifinin yanına fırın patatesten başka yakışan bir tamamlayıcı yemek yok. Ancak her fırın patates lezzetli olmayabilir. 5. gün iftar menünüze eklediğimiz bu fırın patatesi muhakkak deneyin ve sonra müptelası olun.

Baharatlar ile tatlandırılmış: Fırın patates tarifi

GLÜTENSİZ ÇİKOLATALI KEKRamazan ayı 5. Gün iftar menümüzü ilave şeker içermeyen, glütensiz ve süt ürünsüz bir kek görünümlü pasta ile noktalıyoruz. Nemli yapısı sayesinde iftar yemeği sonrasında gelen tatlı isteğinizi anında kesecek. Üstelik oldukça düşük kaloriye de sahip!

Sadece 3 malzeme ile: Glütensiz çikolatalı kek tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x