Ali Koç açtı ağzını yumdu gözünü

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu üyelerinin bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu. Ali Koç’un açıklamalarından satır başları şöyle: Yarın Samandıra’da teknik kadromuz ve oyuncularımızla konuşacağız. Güvenlik zafiyetini kimse bize açıklayamaz. Derbilerin nasıl olduğunu herkes biliyor. Stadyumda polis olmaması, açıklaması olacak bir konu değil. Trabzon’da polis yoktu.

Stadyumlarda genelde bardakla verilir, pet şişeler atılıyordu… Üst araması olmamış. Karadeniz insanı merttir. Maskeyle maça gidildiğini hiç hatırlamıyorum. Bir kez daha Fenerbahçe’nin şampiyonluk hedefi elinden alınacaktı. Trabzon Emniyet Müdürü’nün hala görevde olması, bize verilen bir mesaj.

2-0 öndeyken futbolcularımızın can güvenliği için hocamıza ‘Takımı çekebilirsin’ mesajı verme ihtiyacı duyuyorum. Bu Türk futbolunun kepazeliğidir.

Bu maçın bu noktaya gelmesinin bir numaralı sorumlusu hakem! Ama Türkiye’de böylesine siyasi ve bürokrasi gücü olan kulübün maçını iptal edecek bir hakem var mı?

Futbolcularımıza ceza vereceklermiş! Onların menfaatleri açısından inşallah vermezler. Türk futbolu uluslararası alanda sıkıntıya girer. Pendik maçında 2006’da şampiyonluğumuzun çalındığı Denizlispor maçına göre oyun daha çok durdu. Devletin 3 Temmuz’dan sonra Fenerbahçe’ye borcu var.

Deprem oluyor. Ligler başlayınca üç büyük kulübün stadyumunda hükümete tepki oluyor. Sadece Fenerbahçe’ye deplasman yasağı geliyor. İçişleri Bakanı tarafından. Bizi siyasetin içine çekiyorlar.

13 senede 1 şampiyonluğun sadece Fenerbahçe yönetimlerinin hatalarından, kadro mühendisliklerden mi olduğunu zannediyorsunuz? Böyle bir şeye inanabiliyor musunuz?

“HAYATI YALAN”

Türk futbol tarihi bu sezondan daha aşağılık bir sezon yaşamamıştır. ‘Konut için yarışalım.’ dediler. ‘Biz yapamayız, o kadar paramız yok.’ diyoruz. Biz yaparız dediğimiz şeyi yaparız. ‘Ne olacak 50-100 tane yaparsın.’ diyor. Hayatı yalan olan… Makineye bağlayın makineyi bozar. 2 Nisan’da gerekirse sahura kadar birlikteyiz. Üç oy fazla almak için bizi suçlayabiliyor. Biz herhalde başka ülkenin takımıyız. Biz bu ülkede fazlalık mıyız? Ben bunu anlıyorum.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x